loading...

ТЕРМО ЗАСАЖА КРЕВЕТИ И ФОТЕЉИ

Број на оглас: 31746 | Објавен на: 17.02.2021 во 11:57


ЦЕНА: По договор


Опис

ТЕРМОМАСАЖЕН КРЕВЕТ (1.500ЕУР)за масажа на цело тело со инфрацрвени зраци и полускапоцени камења Жад. Помага кај дијабетес, сите болести на р'бетниот столб, детоксикација, вклештени нервни завршетоци, алергии, природно и здраво слабеење, главоболки, мигрени, умор и стрес. Го регулира холестеролот, крвниот притисок, метаболизмот, ја подобрува крвната слика, имунитетот, работата на простатата.
Погоден за користење во ординации за физикална терапија, салони за убавина и релаксација, бањи, СПА центри, фитнес центри и за домашна употреба.
Термомасажниот кревет е со природни камења од жад и инфрацрвена топлина овозможува киропрактично влијание на ’рбетниот столб и пршлените. Наменета е да го растерети телото од акумулираниот стрес кој предизвикува напнатост во мускулите, отоци во телото и болки во ’рбетот, ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата, го подобрува расположението и ја одржува виталноста на организмот.
Термомасажниот кревет со мотор за подигање Ви го дава потребниот баланс, релаксација, подобрување и превенција на Вашето општо здравје.

ФОТЕЉА ЗА МАСАЖА (2.000ЕУР) со 3Д масажа, инфрацрвено греење и Bluetooth. Фотељата е иновативен технолошки уред заснован на биомеханика, ергономија и физикална терапија. Тој е опремен со механизам со закривена шина за масажа во форма на S и L. Масажата се движи од основата на главата по должината на 'рбетот, поминува низ половината и задникот и завршува на основата на бутовите. Масажата во форма на S поминува хоризонтално низ ширината на грбот. Столот е опремен со вкупно 58 воздушни перници за масажа со компресија на воздухот, нулта гравитација, бестежинска состојба.
Интелигентните механички раце се движат нагоре и надолу по вратот, рамењата, грбот и половината, движејќи се за 360 °. Механизмот за масажа автоматски ја скенира човечката фигура и се позиционира во областите за масажа на телото. Столот е изработен од високо квалитетни материјали и тапацир од еко кожа. Има мултифункционален далечински управувач со голем ЛЦД-екран.


ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ


Kaтегорија:
Работа

КОНТАКТ

Име:
Боби Николиќ
Град:
Струмица
Телефон:
Социјален контакт


БРЗА ПРОДАЖБА


Алатки


Премиум


Обележно


Брза продажба


Топ три


Автоматска обнова