Pazar5 Бесплатен огласник
Renault Megane Sedan - 1,5 dCI 2005 купен во МК

Број на оглас: 14574 | Објавен на: 26.04.2017 во 09:46


ЦЕНА: 3800 €


Опис

Renault Megane Sedan - 1,5 dCI Dynamique, 74 KW, купен во Македонија 2005, одлично сочуван со уредна сервисна книшка, оригинал километража, без сообраќајна незгода, екстремно ниска потрошувачка на дизел, алуминиски бандажи, 4 зимски гуми со челични бандажи, bordkomputer, 2 key less клучеви, централно заклучување, клима уред, сензори за светла, за брисачи и на вратите, електрика на стакла и ретровизори, магленки напред и назад, металик боја, делива задна клупа, радио ЦД со команди на волан, 6 Airbag, ABS, серво волан, регистрација и зелен картон до август 2017.
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ


Kaтегорија:
Автомобили
Година:
Километража:
 
Марка:
Renault 
Модел:
megane  
Менувач:
 
Шасија:
 
Гориво:
Дизел 
Мотор:
74 kw / 101 ks 
Потрошувачка-100km:
 

КОНТАКТ

Име:
Елизабета
Град:
Цела Македонија
Телефон:
Социјален контакт


БРЗА ПРОДАЖБА


Алатки


Премиум


Обележно


Брза продажба


Топ три


Автоматска обнова