Pazar5 Бесплатен огласникloading...

LEPENJE - ZAVARUVANJE PLASTIKA I BRANICI 070 627 8

Број на оглас: 34356 | Објавен на: 08.12.2022 во 21:22


ЦЕНА: По договор

Web Link: branici

Опис

POVEKE PRIMERI NA REPARIRANI BRANICI MOZETE DA VIDITE NA NASIOT FACEBOOK
https://www.facebook.com/avtoplastika...
LEPAK ZA PLASTIKA - LEPAK ZA PLASTICNI BRANICI - LEPAK ZA PLASTCNI DELOVI 070 627 856
https://branici.mk/
BRANIK PRODAZBA I SERVIS - SERVIS ZA LEPENJE I POPRAVKA NA BRANICI
BRANIK SERVIS - SERVIS ZA LEPENJE I PRODAZBA NA BRANICI - BRANIK I PLASTIKA & PRODAZBA NA NOVI I POLOVNI BRANICI
1. LEPENJE BRANICI - BRANIK
2. PEGLANJE I ISPRAVANJE BRANICI - BRANIK
3. KALEMENJE BRANICI - BRANIK
4. PRODAZBA NA POLOVNI i NOVI BRANICI - BRANIK

СКРШЕНИОТ БРАНИК - БРАНИЦИ И СКРШЕНАТА ПЛАСТИКА ГИ ЛЕПЕМЕ СО ПРИНЦИП НА ЗАВАРУВАЊЕ НА ПЛАСТИКА , А ТОА Е МЕТОД КОЈ ДАВА НАЈКВАЛИТЕТНА ВРСКА ПОМЕЃУ ДВАТА СКРШЕНИ ДЕЛА ,А СО ТОА СЕ ДОБИВА ЦВРСТИНА , ВО ДОБАР ДЕЛ ОД СЛУЧАЕВИТЕ ПОЈАКА ОТКОЛКУ ШТО БИЛА ПРЕД ДА СЕ СКРШИ САМАТА ПЛАСТИКА - БРАНИК. ЛЕПЕЊЕТО СО ПРИНЦИП НА ЗАВАРУВАЊЕ ПЛАСТИКА ДАВА ПОДОБРИ РЕЗУЛТАТИ СПОРЕДБЕНО СО БИЛО КОЈ ЛЕПАК,БИДЕЈКИ ЛЕПЕЊЕТО ПЛАСТИКА НЕ СТВАРА МЕЃУМОЛЕКУЛАРНА ВРСКА ШТО Е СЛУЧАЈ СО САМОТО ЗАВАРУВАЊЕ НА ПЛАСТИКА.

WWW.BRANICI.MK (Avtoplastika Servis Igor - Lepenje - zavaruvanje branik - branici i plastika 070 627 856)
PREDEN I ZADEN BRANIK - BRANICI ZA MERCEDES, VW GOLF, PASAT, AUDI, BMW, OPEL, FORD, SEAT, SKODA, CITROEN, PEUGEOT, RENAULT, VOLVO, CHEVROLET, TOYOTA , HONDA, MAZDA, NISAN, SUZUKI, MITSUBISHI, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA, JEEP, KIA, HYNDAI, MINI, LAND ROVER, SMART, DODGE, SUBARU,PORCSHE ...

NAJDOBAR NAJCVRST LEPAK ZA LEPENJE PLASTIKA !!!
LEPENJE - LEPAK OTPOREN NA TOPLINA I VIBRACII !!!

BRANIK BRANICI PLASTIKA PLASTICEN PUKNAT SKRSEN SKINAT NABIEN DEFORMIRAN SERVIS LEPENJE ZAVARUVANJE PARCE
Автомобилската индустрија денес е познато дека во производството на автомобили користи најсовремени материјали,вклучувајки го се повеќе процентот на делови изработени од пластика. Исто така важно е да се информираат возачите дека повекето од овие делови можат да се поправат. Но за оние кои не слушнале или си го поставуваат прашањето "Како?" , одговорот е едноставен:

Најмодерната технологија за заварување на пластика е одоворот кој што можете да го најдете во сервисот за Автопластика кој што врши поправка скоро на сите видови делови изработени од пластика. Долгогодишното искуство базирано на знаење и експертиза од речиси сите видови на штета во смисла на деформација, пукнатини па дури и делови кои недостасуваат, ние сме во состојба да ги обновиме и да ги доведеме во првобитната, речиси совршена состојба.
НАПОМЕНА: Цената за услугата варира зависно од степенот на оштетување. Првично се прави оценка и проценка на штета и се утврдува цената услугата, а потоа се договара и рокот, Пред работа на штетата, возилото треба да биде чисто и испрано!!!

* LEPENJE BRANIK***
ЗАВАРУВАЊЕ ПЛАСТИКА- ЛЕПЕЊЕ БРАНИЦИ
Kontakt : Igor
Tel.: 070 627 856
https://branici.mk/
No shto posle sudar na dva avromobili dojde do ostetuvanje na vasiot branik?
Sekogas se postavuva dilemata dali branikot da go popravime t.e. zalepime ili da go zamenime so nov. Vo prodolzenie ke probame da pronajdeme odgovor na ova prasanje. Veruvale ili ne branikot odnosno branicite se mnogu vazni delovi na sekoj avtomobil.Se naogaat na prednata i zadnata strana na avtomobilot i imaat povekekratna zastitna uloga. Najvaznata uloga na branikot, se razbira pokraj estetikata koja mu ja dava na avtomobilot i koja vo mnogu slucaevi e isklucitelno biten faktor pri izborot na brendot i markata na avtomobilot shto sakame da go kupime e da ja spreci u namali stetata pri sudar so pomala brzina.
Ovie plasticni delovi kaj avtomobilite imaat zastitna uloga i se ,,zrtvuvaat,, da gi spasat odnosno odbranat osetlivite delovi od motorot, sistemot za ladenje-hladnjakot, interkulerot,farot, rezervoarcinjata za tecnost za vetrobransko staklo i drugi vitalni delovi shto se naogaat vednas posle plasticniot branik. Dokolku ne bi bil branikot so negovata specificna karakteristika na fleksibilnost i istegnuvanje,ovie delovi bi se skrsile ili ostetile i pri najmal udar na voziloto. Branikot odnosno branicite gi apsorbiraat vo golema mera udarite i ja prenasocuvaat silata predizvikana od udarot.
Pokraj toa branicite se vazni i za aerodinamicnosta na avtomobilot poradi sto i potrosuvackata na gorivo e optimizirana na minimum. Ne treba isto taka da ja zanemarime i nivnata estetska uloga pri shto razlicniot nov dizajn na branikot vlijae na tezinata na vozilata i na nivnite podobri perfomansi.
No shto ako dojde do ostetuvanje t.e. krsenje na branikot? Vecna dilema e dali beanikot da se popravi -zalepi ili da se zaneni do nov.
Vo prodolzenie ke probame preku najrazlicni primeri da najdeme odgovor na ova prasanje bazirano na poveke od 20 godisno iskustvo vo oblasta na popravka lepenje branici i napraveno okolu 3000 branika so najrazlicno ostetuvanje.
YOU TUBE :
https://www.youtube.com/watch?v=pkFrD...
FACEBOOK:
https://www.facebook.com/avtoplastika...ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ


Kaтегорија:
Услуги

КОНТАКТ

Име:
igor sokolovski
Град:
Скопје
Телефон:
Социјален контакт


БРЗА ПРОДАЖБА


Алатки


Премиум


Обележно


Брза продажба


Топ три


Автоматска обнова