Најави се ¦ Регистрирај се
Контакт ¦ Маркетинг ¦СИТЕ ОГЛАСИ
ВНЕСИ ОГЛАС
OГЛАСИ ЗА РАБОТА
VIP УСЛУГИ
ПРОДАВНИЦА


loading...

...
Цена:

...
Цена:

...
Цена:

...
Цена:

...
Цена:
  EKONOMICNO GREENJE NA DVE SOBI SO EDNA PECKA
ЦЕНА: 2400 MKD
Вид на оглас: Се продава
ТЕРМОГЕН РАДИЈАТОР - ИЗВОНРЕДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЕКОНОМИЧНО ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ДВЕ ПРОСТОРИИ СО ЗАЕДНИЧКИ ЅИД, А СО ПОТРОШУВАЧКА НА ДРВА КАКО ЗА ЕДНА ПРОСТОРИЈА
Термогениот радијатор работи на принципот „ќунец во ќунец“, при што низ внатрешниот ќунец излегува чадот од печката и оди во оџакот, додека обилната топлина што се ослободува од внатрешниот ќунец останува заробена во поголемиот ќунец. Со помош на малото моторче - вентилаторче, топлиот воздух се турка низ отвор во ѕидот во соседната соба, откако претходно ќе се направи отвор во ѕидот со пречник од 12 сантиметри. Доколку не сакате топлината да оди во соседна просторија, можете отворот да го свртите да оди во истата просторија во која е печката.
Заштедата на дрва и дополнителната топлина која ја добивате е до 3kw (како да имате дополнителен инвертер клима уред).
******************************************
ПРЕДНОСТИ:
- Заштеда на дрва
- Над 30% повеќе топлина во вашиот дом
- топлината која ја исфрлате во оџакот останува во радијаторот.
********************************************
ДИМЕНЗИИ:
Висина - 1 метар
Пречник на внатрешен ќунец - 12 сантиметри
Пречник на надворешен ќунец - 15 сантиметри
Отвор - Ф120 (сите три отвори на ќунецот се 12 сантиметри)
Електро мотор од 20w, троши минимално струја, еднакво на едно вентилаторче на компјутер.
Боја црна мат (огноотпорна)
ЦЕНА: 2.400 денари
ДОСТАВА: 100 денари до магацин на Карго експрес во вашиот град. Доколку сакате достава до дома, доплаќате +30 денари.
loading...

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ
VIP АЛАТКИ ЗА БРЗА ПРОДАЖБА 
 КОНТАКТ 
  Kaтегорија Бела техника и Апарати за домаќинство

Автоматска обнова


Премиум


Обележно


Топ три


Брза продажба


Мајстер Контрец
Пробиштип
Е-маил ПОРАКА
075648310

 
Локација
ВИДЕНО: 570
 
Препорачај на пријател

 Измени и обнови оглас

 Избриши оглас

Избегнување на измамите© 2014-2018 
ТРГУВАЈ БЕЗБЕДНО - 16+ 
ПРИЈАВИ ПРОБЛЕМ - ИНФО